ETO FC Győr - Debreceni VSC

Óriási nehézségek árán győzte le a Loki a győri ETO-t, így jutott a Magyar Kupa negyeddöntőjébe

Sport

Csak hosszabbítás után tudta legyőzni a DVSC az NB II-es ETO FC Győr csapatát, így végül a hajdúságiak nagy nehezen hozták a kötelezőt, bejutottak a labdarúgó MOL Magyar Kupa legjobb 8 csapata közé.

A nyolcaddöntő szerda esti összecsapásán a Debrecen szerzett vezetést az első félidő végén Antonio Mance révén, majd a Győr a 90+3. percben egyenlített Csinger Márk szép góljával. A hazaiak ekkor már Babati Benjamin 90. percben történt kiállítása miatt emberhátrányban voltak.
A ráadás első félidejének a végén, a 105. percben Dorian Babunski visszafejelt labdáját Stefan Loncar juttatta a győriek kapujába.

Mol Magyar Kupa, a legjobb 8 közé jutásért.

Győr-DVSC 1-2 (0-1, 1-1, 1-2).

Győr, 800 néző, vezette: Derdák.

Győr: Kovácsik – Csinger, Tuboly (Vingler, 84.), Toma, Keresztes (Fodor, 106.), Vitális, Csontos, Kiss B. (Babati, 69.), Kovács K., Szendrei (Borsos, 69.), Morinigo (Priskin, 75.). Vezetőedző: Tímár Krisztián.

DVSC: Megyeri – Kusnyír, Lagator, Romanchuk (Deslandes, 110.), Ferenczi – Varga J., Baráth P. (Manrique, 40.) – Bévárdi (Szécsi, 62.), Dzsudzsák (Loncar, 84.), Bódi (Sós, 62.) – Mance (Dorian Babunski, 84.). Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.

Gól: Csinger (93.), illetve Mance (45.), Loncar (105.).

Sárga lap: Vitális (43.), Keresztes (91.).

Kiállítva: Babati (90.).

korábban:

Monor (NB III)-Paksi FC 1-5 (1-2) Békéscsaba 1912 Előre (NB II)-ZTE FC 0-2 (0-0) Iváncsa KSE (NB III)-Budafoki MTE (NB II) 1-2 (1-0) ESMTK (NB III)-Kisvárda Master Good 0-1 (0-0, 0-0, 0-0) – hosszabbítás után