U-12-es nemzetközi hokitorna lesz Debrecenben

Sport

Ismét nemzetközi jégkorong torna színhelye lesz a Debreceni Jégcsarnok. Az V. DEBALU Nemzetközi Jégkorongtornán ezúttal az U 12-es korosztályból verbuválódó együttesek mérik össze az erejüket március 29-31. között.

A házigazda Debreceni Hoki Klub együttesén kívül a DVTK Miskolc, a HC Kiskőrös-Spartak és a KSI SE, valamint egy debreceni-miskolci vegyes csapat vesz részt a háromnapos megmérettetésen, míg az erdélyi hokit a Székelyföldi Jégkorong Akadémia együttese képviseli.

A tornát körmérkőzéses formában bonyolítják le, vasárnap délután helyosztó meccsekre kerül sor. A mérkőzések 2 x 20 percig tartanak, köztük pár perces szünettel, a testjáték tilos. Döntetlen esetén 3 rávezetés dönt a bónusz pont sorsáról.

A szezon végi tornák nemcsak a jelenről, hanem még inkább a jövő szezonról szólnak; így edzőknek és a szurkolóknak egyaránt érdekes tapasztalattal szolgálnak majd arra nézve, mennyit fejlődtek, mire lesznek képesek a legkisebb korosztályok a következő idényben. A mérkőzések március 29-én, pénteken 11.00 órakor kezdődnek, a részletes programot az alábbiakban ismertetjük.

A torna rendezője a Debreceni Hoki Klub, fő támogatója a DEBALU 2000 Kft.