Három góllal kapott ki Siófokon a DVSC női kézilabda-csapata

Sport

Közel állt a bravúrhoz a csapat, de egy tízperces rövidzárlat miatt elúszott a győzelem.A dvsckezilabda.hu tudósítása szerint 37. percben még 17–15-re vezetett a debreceni csapat, ám jött az áramszünet. Nem találtuk a fogást a hazaiak öt egyes védekezésén, valamint a visszatérése után feljavuló Dedun, s egy 7–1-es rohammal fordított a Siófok (22–18). Vida Gergő kockáztatott, s a hét hat elleni támadójátéknak, valamint a feljavuló védekezésnek köszönhetően sikerült egyenlíteni. A hajrában sajnos megérkezett a meccsbe a hazaiak addig „rejtőzködő” klasszisa, Melinda Geiger, s két góljával eldöntötte a két pont sorsát.

SIÓFOK KC–DVSC-TVP 25–22 (12–14)
Siófok 400 néző. Vezette: Altmár K., Korváth M.
SIÓFOK: DEDU – Such 3, GEIGER 3, Ferenczy 2, Elghaoui 1, NZE-MINKO 8, Aoustin 3 (2). Csere: Gercsák (kapus), Jezics, Mazák-Németh Cs., MAIBOM 5 (4), Erdősi. Edző: Lars Rasmussen
DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi 1, Punyko 2, Zamfirescu 2, DESZPOTOVICS 6, SIRIÁN 4, Vantara-Kelemen. Csere: Lajtos (kapus), Csáki 3 (2), Hajduch, Jezsikava 1, Román, Hársfalvi 2, Palsdottír 1, Tóvizi, Edző: Vida Gergő

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 8. p.: 4–2. 10. p.: 5–3. 11. p.: 5–5. 15. p.: 6–8. 21.p.: 10–10. 35.p.: 15–15. 37. p.: 15–17. 40. p.: 17–18. 47. p.: 22–18. 51.p.: 22–19. 54. p.: 22–20. 56.p.: 22–22. 59.p.: 24–22.
Kiállítások: 2, ill 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill 2/2.

MESTERMÉRLEG
Lars Rasmussen: – Nehéz dolgunk volt a fizikálisan erős Debrecen ellen. A szünt utn védekezést váltottunk, ez volt a sikerünk kulcsa.
Vida Gergő: ­– Az első félidőben jól játszottunk, szinte mindent megvalósítottunk abból, amit elterveztünk. Szünet után megzavart minket a Siófok védekezésváltása, így fordítottak a hazaiak. A hét a hat elleni játékkal még sikerült visszakapaszkodnunk négygólos hátrányból, ám a végjátékban a hazaiak voltak eredményesebbek!